Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Sohbet Odaları Güvenli mi?

Sohbet Odaları Güvenli mi?

Sohbet odaları harika bir fikir gibi görünebilir. Çünkü iletişim kurmanın, yeni insanlarla tanışmanın veya dünyanın her yerinden başkalarıyla ilişkileri sürdürmenin bir yoludur. Bu tür bir teknolojinin olmadığı çok uzun zaman önce bu asla mümkün değildi. Yalnız hissediyorsanız veya kendinizle mücadele ediyorsanız, bir sohbet odası da kullanımı kolay alternatiftir.

Bu dijital alanlarda, geçmişinizi bilmedikleri için sorunlarınız hakkında rastgele insanlarla konuşurken rahatlık çekersiniz. Karşılaştığınız zorluklarla ilgilenen veya sizinle aynı sorunla mücadele eden kişileri çevrimiçi olarak bulmak, bir rahatlama ve normallik duygusu sağlayabilir. Kişiyle yüz yüze değilken açık olmak çok daha kolaydır ve onlarla gerçek hayatta asla karşılaşmazsınız.

Teknolojideki bu ilerlemeler harika olsa da, özellikle savunmasız veya teknoloji konusunda bilgili olmayan kişiler için sohbet odalarını kullanmanın çeşitli tehlikeleri vardır.

Troller

İnternetin bize sunacağı pek çok harika şey var ama elbette her zaman partiyi bozmak isteyen birileri vardır. Troller, saldırgan şeyler paylaşarak, tartışmalar başlatarak ve genellikle sebepsiz yere kaba davranarak drama yaratmayı seven insanlardır. Troller genellikle dürtü kontrolünden yoksun olan ve başkalarında psikolojik travmaya neden olmak isteyen heyecan arayan bireylerdir.

Psikolojik araştırmalar, internet “trollerinin” genellikle yüksek düzeyde psikopati özellikleri gösteren erkekler olma eğiliminde olduğunu göstermiştir.

Peki, tüm bu ne anlama geliyor? Basitçe, “trol” özelliklerine sahip bireyler, birinin üzgün veya kızgın olduğunu anlama yeteneğine sahip olabilir. Bir internet trolü, duygusal tepkinizi ve neden oldukları incinmeyi içselleştiremeyebilir veya önemsemeyebilir, çünkü gerçek bir pişmanlık hissedemeyebilirler.

Sohbet Odaları Güvenli mi?

Sohbet Odaları Güvenli mi?

Çevrimiçi Avcılar

Troller ne kadar kötü olsalar da, onlar buzdağının sadece görünen kısmı. İnternetteki trollerden daha kötü insanlar var. Avcılar, sizi para için veya daha kötüsü için dolandırmak amacıyla sizinle arkadaş olabilir. Bu aşırı gelebilir, ancak çevrimiçi sohbet odalarındaki herkesin iyi niyetli olmadığını bilmek önemlidir. Birçok kişi, bu sohbet odalarını potansiyel hedefleri bulmak, manipüle etmek ve “dolandırrmak” için kullanır. Hedefin hayatında eksik olan ilgi, şefkat ve nezaketi vererek hedefini çevrimiçi ortamda istikrarlı bir şekilde düzeltmeye çalışırlar. Daha sonra, kendi nihai hedeflerine ulaşmak için onlara olan duygusal bağımlılığınızdan yararlanabilirler.

İlişkilerin Süreksizliği

Bugün toplumda sıkılmış veya yalnız hissedildiğinde sohbet odalarını ziyaret etmek çok yaygındır. Sizinle aynı fikirde olan bir sohbet ortağıyla düzgün bir sohbet arayan ilginç kişilerle tanışabileceğiniz çevrimiçi bir yer sunarlar. Bu keyfi çevrimiçi ilişkiler, bir arkadaşlıktan daha fazlasına dönüşebilir. Daha önce hiç tanışmadıkları biriyle güçlü bir bağ kurabilirler.

admin 134 okunma
Cevap bırakın

alt dalga