Sohbet Girişi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

kullanıcı
şifre
* Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM Mirc İndir
play store app store

Sohbet Odaları Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Sohbet Kuralı

Sohbet Odaları Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Sohbet Kuralı

Öncelikle sohbete başlamadan önce sohbet odaları kurallarını gözden geçirin. Aksi takdirde topluluktan atılabilirsiniz. İlk kez giriyorsanız, sohbet odasının nasıl çalıştığına dair bir fikir edinmek için farklı sohbet odalarına göz atmalısınız. Bu size yardımcı olacaktır. Kendi sohbetinize başlamadan önce zaman ayırın ve farklı sohbet odalarını ziyaret edin.

Sohbete başladığınızda her zaman önce kendinizi tanıtın.

Merhaba demek ve diğer kişinin kim olduğunuzu bilmesi önemlidir. Nick adınız yeterince iyi olmalı, sizinle ilgili hiçbir kişisel bilgiyi ilk kez buluşacağınız birine açıklamamalısınız.

Asla küfür veya saldırgan bir dil kullanmayın.

Siz küfür etmeyi sevseniz bile karşınızdaki bundan hiç hoşlanmayabilir. Kim çok küfür eden biriyle konuşmak ister? Diğer kişiyi çok iyi tanımıyorsunuz ve saldırgan bir dil kullanırsanız, diğer kişinin sizinle konuşmayı hemen bırakması muhtemeldir.

Sohbet Odaları Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Sohbet Kuralı

Sohbet Odaları Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Sohbet Kuralı

Yazılı iletişimin temel kurallarını anlamanız gerekir.

Tamamı büyük harfle bir şey yazmayın çünkü bu kaba olarak kabul edilir. Bağırmaya benzer. Göz için çok tahriş edicidir ve bu yüzden yapmaktan kaçınmalısınız. Bunun bir diyalog olduğunu ve bir monolog olmadığını unutmayın. İletişim, bunun iki yönlü bir yol olduğu anlamına gelir ve bu nedenle diğer kişinin de konuşma şansına sahip olması gerekir.

Bütün konuşmayı sen yaptığında sıkıcı olur ve sohbet edecek ortaklar bulmak senin için çok zor olabilir. Sorulara ve yorumlara her zaman cevap verebilirsiniz. Sohbeti olabildiğince ilginç hale getirmeye çalışın ki ikiniz de ilginç olsun. Sadece kendinizden ve yaptığınız şeylerden bahsetmemeye çalışın.

Sohbette başka bir kişiyle sohbet ederken, takma ad kullanmanız gerekir.

Asla fazla kişisel olmayın. Bir sohbet odasında asla gerçek adınızı ve herhangi bir kişisel bilginizi açıklamamalısınız.

 

admin 129 okunma
Cevap bırakın

alt dalga